/* */

Rozhovor Retail Innovations tímu s Ronny Max, americkou expertkou na retailovú analytiku.

Miami / Bratislava

12. apríla 2018 sa legendárny bratislavský hotel Radisson Blu Carlton Hotel stane miestom, kde sa stretnú retailoví profesionáli a všetci tí, ktorých baví retail. Tento ročník sa prichystajte na inšpiratívne vystúpenia popredných retailových osobností z USA, Holandska, Českej republiky a Slovenska.

Hlavnou hviezdou konferencie bude guru analytiky správania zákazníkov, Ronny Max. O radu si k nej chodia najväčší hráči v odvetví. Stála pri zrode nového odvetvia retailovej analytiky. Ronny Max je zakladateľkou Behavior Analytics Academy a riaditeľkou agentúry Silicon Waves.
Agentúra Silicon Waves a Ronny Max osobne spolupracovala s viac ako 150 obchodníkmi, poskytovateľmi riešení a ďalšími komerčnými subjektmi. Vďaka strategickému poradenstvu, vzdelávacím kurzom a expertíze v oblasti monitorovania a analytiky správania zákazníkov jej klienti dosiahli výrazný rast tržieb.

Prinášame Vám krátky rozhovor, ako upútavku na festival Retail Innovations Conference II:

Hlavnou témou tohtoročnej Retail Innovations konferencie je „remodelovanie“, rekonštrukcia a redizajn obchodných prevádzok na novú úroveň. Tento proces je na Slovensku v súčasnosti veľmi populárny, maloobchodníci od neho očakávajú záchranu pred poklesom výnosov a výkonnosti. Je to podobné aj v USA?

Ronny Max: Existuje rozdiel medzi vytváraním „konceptu prevádzok“ a „remodelovaním“. Vidíme širokú škálu nápadov, technológií a prevádzok. Zlučovanie online a offline v maloobchode má vo všeobecnosti v USA tri hlavné segmenty:

1. Tradiční maloobchodníci, ktorí podnikli kroky na „digitalizáciu“ svojich obchodov.

2. Digitálne značky, ktoré otvorili „fyzickú stopu“.

3. Špecializované obchody, ktoré ovládli svoje špecializované trhy.

Keďže maloobchodníci majú rôzne verzie „remodelingu“ a rôzny historický vývoj, majú tiež rôznorodú návratnosť investícií.

Ako by ste opísali ideálny proces remodelovania maloobchodných predajní?

Ronny Max: Ideálny proces pre „remodelovanie“ začína znalosťou zákazníkov. Shari Rossow, viceprezidentka spoločnosti Best Buy, tvrdí, že len 16% maloobchodníkov má zmapované všetky interakcie firmy so zákazníkom do tzv.“customer journey“. Obchody by mali odrážať identitu značky.

Chápeme, že remodelovanie má význam, ale musí byť založené na dátach, jasnej stratégii a musí byť nákladovo efektívne. Čo podľa vášho názoru v tejto oblasti zanedbávajú maloobchodníci najviac?

Ronny Max: Príliš veľa maloobchodníkov začína s technológiou a pevnými nápadmi „čo funguje“. Otázkou by malo byť, „čo funguje pre MOJICH zákazníkov?“ Ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos: „Často dostávam otázku, čo sa bude meniť v najbližších 10 rokoch? Takmer nikdy ale nedostávam otázku, čo sa v najbližších 10 rokoch nezmení? Druhá otázka je podľa mňa tá dôležitejšia.“

V našom regióne vidíme, že remodelovanie zvyčajne začína a končí s výmenou zariadenia, novými nápismi a farbami, prečo si myslíte, že je to tak?

Ronny Max: Výzvou je, že vidíme „taktiku“ bez „stratégie“. Jedným z príkladov je, prečo je ostrovné usporiadanie lepšie ako regálové rozloženie pre supermarkety. Koncept prevádzka Benjamina Moora je úspešným príbehom, pretože najprv sa zisťovalo, čo zákazníci chcú a potrebujú. To je dôvod, prečo „remodelované“ obchody zdvojnásobili svoj príjem.

Povedzte nám, čo plánujete na konferencii o maloobchodných inováciách predstaviť, čo môžu naši účastníci očakávať?

Ronny Max: V roku 2018 je prioritou číslo jedna pre maloobchodníkov personalizácia vo fyzických obchodoch. Päť prvkov aplikácie Behaviour Analytics – People, Engage, Abandon, Convert a External – poskytuje proces na návrh, analýzu a optimalizáciu fyzických obchodov. Predstavím základy tohto prístupu, ale najmä praktické aplikácie a skúsenosti z mojej praxe s prácou s významnými retailermi v USA.

Ďakujeme a tešíme sa na vaše vystúpenie 12.4.2018 v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave.

Registrujte sa už dnes.

What is RIC?

RETAIL INNOVATIONS is an innovative communication platform, a HUB for professionals and companies in the sector of retail and services. The vision of the project is to continuously track and bring the trends and news in the field and connect people with common interests.
This year conference brings a festival of hot topics and trends in the retail environment

 

The organization of the Retail Innovations Conference is provided by MDI.SK, s.r.o. a company resiidence: Bieloruská 12, 821 06 Bratislava, office: Cukrová 14, 81108 Bratislava, IČO: 36766658, DIČ: SK2022392680. tel .: +421 918 998 587, e-mail: mdi@mdi.sk

© 2017 MDI.SK, S.R.O. & MEDIAN STORE, S.R.O.. ALL RIGHTS RESERVED.

Zdieľať